Рекомендації громадянам України щодо порядку в’їзду громадян України на територію Держави Ізраїль

Зокрема, громадянам України необхідно пам’ятати, що безвізовий режим, встановлений вказаною Угодою, розповсюджується лише на поїздки, які здійснюються з туристичною, діловою та гостьовою метою або задля лікування в ізраїльських медичних закладах, та не передбачає можливості працевлаштування. Крім цього, можливість безвізового в’їзду поширюється лише на власників паспортів, тому неповнолітні громадяни України, які подорожують з проїзними документами дитини, потребують оформлення візи в ізраїльській дипустанові в Києві заздалегідь.

Для отримання права на працевлаштування на території Ізраїлю громадянин України має звертатися до Посольства Ізраїлю в Україні для оформлення робочої візи (Б-1), яка видається за дозволом МВС цієї країни.

Вказаний аспект слід особливо враховувати, адже за інформацією ізраїльської сторони, посилення перевірочних процедур та збільшення заборон на в’їзд пов’язується саме зі зростанням кількості українців, які неправомірно залишаються в Ізраїлі після завершення 90 днів, у т.ч. з метою нелегального працевлаштування.

Таким чином, громадянину Україну, який в’їжджає до Ізраїлю в рамках безвізового режиму слід бути готовими переконливо і за допомогою документів довести відповідність мети своєї поїздки в аеропорту, оскільки повноваження щодо прийняття остаточного рішення стосовно допущення на територію країни належать саме співробітнику прикордонної служби.

Наприклад, туристам доцільно мати зворотний квиток, підтвердження бронювання готелю та придбання туристичного продукту, суму коштів, достатню для запланованого перебування в Ізраїлі, а також поліс медичного страхування.

Особам, які в’їжджають з гостьовою метою або для лікування, слід мати іменне запрошення з персональними та контактними даними приймаючої сторони/лікарні. Зворотний квиток та достатні кошти також необхідні.

Слід зазначити, що співробітники консульського відділу Посольства України в Ізраїлі не можуть впливати на процес прийняття імміграційних рішень, а процедура їх оскарження, встановлена ізраїльським законодавством, не передбачає участі дипломатів в якості процесуальних суб’єктів оскарження, якими є самі особи або їх юридичні представники (адвокати).

Рекомендації щодо правил поведінки

На території Держави Ізраїль розташовані головні святині трьох світових релігій, у зв’язку з чим країну щорічно відвідують мільйони туристів.

У країні існує практика окремого, для чоловіків та жінок, відвідання низки іудейських та мусульманських релігійних святинь, а також деяких пляжів.

Субота (шабат) – в Ізраїлі день відпочинку. Починається шабат у п’ятницю із заходом сонця і закінчується на наступний день із заходом сонця. У такому ж режимі наступають усі національні свята. У суботи та святкові дні увесь громадський транспорт та переважна частина сфери обслуговування припиняє роботу.

У шабат рекомендується утриматись від відвідання автотранспортом кварталів, де проживає ультрарелігійне населення.

У зв’язку із підвищеними заходами безпеки, активно практикуються перевірки особистих речей громадян при вході у торговельні центри, організації, банки та у місцях скупчення людей.

Слід чітко виконувати вимоги представників правоохоронних органів Ізраїлю, а також служб безпеки в аеропортах, установах та інших громадських місцях країни; завжди мати при собі паспорт.

Theme: Overlay by Kaira